Познатиот голман Џанлуиџи Буфон призна дека е многу импресиониран од фактот дека во последната сезона од својата кариера ќе игра во еден состав со Кристијано Роналдо.

„Пред крајот на мојата кариера успеав да играм со Нејмар и Мбапе во Пари Сен Жермен, а сега мој соиграч ќе биде Кристијано Роналдо. Мислам дека за човек со моето искуство и мојата историја, тоа е великолепен подарок“, истакна Буфон. Тој беше фудбалер на Јуве од 2001 до 2018 година и по една сезона во ПСЖ се враќа во Торино. Со Јувентус тој стана девет пати шампион на Италија и четири пати го освои Купот на земјата.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO