Денес една од најсилните и стилски парови во светот на шоубизнисот Дејвид и Викторија Бекам jа слави 20-годишнината од свадбата.

Во текот на изминатите 20 години, се појавиле разни приказни за развод, мамење и проблеми со алкохолот на Бекам. Секој пат се чинеше дека тоа е крајот. Сепак, двојката ги издржа сите испитувања и стана модел за многу луѓе.

На Дејвид Бекам, фудбалер на Манчестер Јунајтед во средината на 90-тите години, му се допадна една од вокалистката на групата „Спајс Грлс“, која пред тоа беше видел само во клипови. Првиот состанок на фудбалерот и пејачката се одржа на забава по една од натпреварите.

На 4 јули 1999 година вљубените си кажаа „да“ на луксузна свадба во Даблин, на која присуствуваа стотици ѕвезди.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO