Денес една од најсилните и стилски парови во светот на шоубизнисот Дејвид и Викторија Бекам jа слави 20-годишнината од свадбата.

Во текот на изминатите 20 години, се појавиле разни приказни за развод, мамење и проблеми со алкохолот на Бекам. Секој пат се чинеше дека тоа е крајот. Сепак, двојката ги издржа сите испитувања и стана модел за многу луѓе.

На Дејвид Бекам, фудбалер на Манчестер Јунајтед во средината на 90-тите години, му се допадна една од вокалистката на групата „Спајс Грлс“, која пред тоа беше видел само во клипови. Првиот состанок на фудбалерот и пејачката се одржа на забава по една од натпреварите.

На 4 јули 1999 година вљубените си кажаа „да“ на луксузна свадба во Даблин, на која присуствуваа стотици ѕвезди.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO