Бразил ја победи Аргентина со 2: 0 во првиот полуфинален натпревар во Копа Америка. Домаќинот на турнирот стигна до успехот со головите на Габриел Жезус во 19 минута и Роберто Фирмино во 71-вата.

Натпреварот се играше на стадионот Минејрао во Бело Оризонте. Бразил стана првиот финалист и го очекува победникот од другиот полуфинален натпревар Чиле-Перу, кој ќе се игра во Порто Алегре.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO