Легендата на Јувентус Џанлуиџи Буфон сигурно ќе се врати во Торино, соопштуваат медиумите во Италија. Во последните неколку дена „бјанконерите“ постигнале договор со голманот, чиј договор ќе биде до крајот на следното лето. Потоа се очекува Буфон да се откаже, но, најверојатно, ќе остане во клубот.

Во Италија сметаат дека Буфон сигурно ќе добие некаква улога во клубот, откако ќе ги закачи ракавиците, но сеуште не е јасно каква. Се очекува наскоро да се соопшти враќањето на поранешниот италијански репрезентативец. На него му требаат само 7 натпревари, за да го израмни постигнувањето на Паоло Малдини за најмногу натпревари во Серија „А“ (647).

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO