Григор Димитров ќе го започне своето учество во Вимблдон 2019 со натпревар против францускиот квалификант Корентин Муте ова попладне. Бугаринот ќе  со 20-годишниот левичар на корт No 15.

Програмата започнува во 13 часот, а прво ќе ја играат Јанко Типсаревиќ и Јошихито Нишиока, по што следуваат Маркета Вондроушова и Медисон Брејл. Се очекува натпреварот на Григор Димитров да започне во 17 часот.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO