Григор Димитров ќе го започне своето учество во Вимблдон 2019 со натпревар против францускиот квалификант Корентин Муте ова попладне. Бугаринот ќе  со 20-годишниот левичар на корт No 15.

Програмата започнува во 13 часот, а прво ќе ја играат Јанко Типсаревиќ и Јошихито Нишиока, по што следуваат Маркета Вондроушова и Медисон Брејл. Се очекува натпреварот на Григор Димитров да започне во 17 часот.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO