Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека САД се надеваат оти САД нема да отидат на војна со Иран, но ако се стигне до тоа, искористената сила од американците ќе биде поразувачка.

Во телевизиското интервју за Фокс, Трамп беше запрашан дали Америка се подготвува да води војна со Иран.

„Видете, се надевам да не го направиме, но ние сме во многу силна позиција ако нешто се случи. Ние сме во многу силна позиција. Нема да трае многу долго. Можам да ве уверам. И јас не зборувам за пешадија на терен „, рече Трамп во врска со големите тензии меѓу Техеран и Вашингтон.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO