Фејсбук статус на потпретседателот на Бугарски културен клуб-Скопје, Мирослав Ризински:

Многу актуелно и денес, ама кој не прашува нас од внатрешната организација:

Гоце Делчев смета дека:

„Освобождението на Македония лежи в вътрешното въстание. Който мисли другояче да се освободи Македония, той и себе си лъже, и другите.”

 

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO