Со многу љубов и труд волонтерките од Северна Македонија во изминатите неколку месеци работеа на подготовка, снимање и едитирање на документарен филм за Бугарските занаети.

Во филмот тие на посебен начин ни ја претставуваат убавината на старите занаети, традиции и не враќаат во едно минато време за да се потсетиме на нашите корени.

Прекрасно е кога некој ќе не потсети дека треба да си ги чуваме и негуваме традициите затоа што тие ни се најголемото богатсво!

 

 

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO