Запис, направен од Фреди Меркјури, кој се сметаше за изгубен, за првпат звучеше на BBC Radio 2. Непознатата на публиката до вчера драматична верзија на фронтменот на Queen, преименувана во Time Waits For Nobody беше издаден во четврток, на 20-ти јуни.

Песната е снимена во 1986 година за концептуален албум инспириран од британскиот мјузикл „Време“ во кој глуми актерот Сер Лоренс Оливие и британската попикона Клиф Ричард.

Кларк и Меркјури се запознали во 1976 година и останали близки до смртта на Меркур од СПИН во 1991 година. Кларк беше покрај лежечкиот кревет на Фреди, на последната ноќ.

Time Waits For Nobody“ е првиот „нов“ запис со гласот на Фреди Меркјури по премиерата на Бохемиската рапсодија.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO