Рускиот заменик министер за надворешни работи Сергеј Риабков им порача на САД да ги отфрлат плановите за распоредување на дополнителни војници на Блискиот Исток и да престанат со активностите за провоцирање на Иран.

САД претходно соопштија дека планираат да испратат околу 1000 војници во Блискиот Исток од одбранбени причини. Риабков истакна дека Вашингтон и неговите сојузници несовесно ги зголемуваат тензиите во експлозивниот регион. Според него, доколку Вашингтон не сака војна, тоа треба и да го покаже.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO