Германската канцеларка Ангела Меркел денеска изјави дека западните санкции против Русија нема да бидат укинати, доколку суверенитетот на Украина не биде вратен. Меркел по средбата со украинскиот претседател Володимир Зеленски порача дека тие разговарале за мировниот договор во Минск.

„Се додека нема напредок на овој фронт, санкциите не можат да се укинат и санкциите поврзани со Крим можат да се укинат само ако Крим се врати во Украина“, изјави Меркел.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO