Hајголемиот измамник, крадец, манипулатор и лажен патриот кој што правеше митови за себе си, дошол до дереџе:

  1. Сам да се качи во багажник за да побегне од казната, изречена од институциите кои што токму нему му служеа и на кои се повикуваше.

2. Избега со украдените пари и ги остави своите на цедило, што говори за една друга ментална димензија.

3. За да си ја купи слободата, стана ОФИЦИЈАЛЕН УНГАРСКИ ШПИОН.
Големиот “патриот” јавно ШПИОНИРА против својата држава и народ.

Од 2010-та година, јавно го обвинив Никола Груевски дека е криминалец. Многумина не ми веруваа и го бранеа. Се докажа секој мој збор.
Платив висока цена за моето јавно говорење на вистината. Режимот ме згази финансиски и со кариера, но образот не им го дадов, а духот ми остана силен.
Ме притворија и обвинија за Шпионажа. По нарачка на докажаниот Шпион Груевски, а во изведба на побегнатите шпиони Неџби и Христо.

Денес е јасно кој се борел за правда, а кој за свои интереси и туѓи бели дворови.

Не можам ни приближно да го надоместам сето она што го изгубив на материјален план во мојата борба за правда.

СЕ ШТО НАПРАВИВ, НАПРАВИВ СВЕСНО И ОД СРЦЕ. НЕКА Е АЛАЛ!

Сметам дека моите активности од 2010-та година, помогнаа доста во еден комплициран и тежок процес на рушење на режим. Влогот, жртвите, но и придонесот во тие комплицирани процеси ги знае тој што треба да ги знае, а другото не е важно.

И тоа ми е доволна садисфакција.

Нема поголемо богатство од моментите кога граѓани ќе ме сретнат на улица и искрено ќе ме поздрават, бидејќи гледаат дека мојата борба била искрена, чесна, чиста и без задни намери.

Тоа се вика СРЕЌА ДРАГИ МОИ ПРИЈАТЕЛИ!

Ване Цветанов – Фејсбук статус

 

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO