Помалку Руси сметаат дека Украина и Соединетите држави се непријателски земји и нивното влијание е повеќе насочено кон растечките домашни проблеми, покажуваат резултатите од најновата анкета на независниот центар Левада. Пред една година околу 78 насто од Русите сметале дека САД се нперијатели додека годинава само 67 проценти. Тоа исто важи и за Украина и сега околу 40 насто Руси ја сметаат за непријател. Лани беа 49 нас

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO