Помалку Руси сметаат дека Украина и Соединетите држави се непријателски земји и нивното влијание е повеќе насочено кон растечките домашни проблеми, покажуваат резултатите од најновата анкета на независниот центар Левада. Пред една година околу 78 насто од Русите сметале дека САД се нперијатели додека годинава само 67 проценти. Тоа исто важи и за Украина и сега околу 40 насто Руси ја сметаат за непријател. Лани беа 49 нас

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO