Кривичната истрага против новинарот од порталот ʺМедузаʺ, Иван Голунов, запира поради недостатокот на докази за неговата вмешаност во престап, изјави за новинарите министерот за внатрешни работи Владимир Колоколцев.

„Денес, Голунов ќе биде ослободен од домашен притвор и обвиненијата ќе бидат повлечени“, додаде тој.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO