Поранешниот македонски премиер Никола Груевски денес го загуби своето пратеничко место, но ќе продолжи да прима плата како пратеник уште најмалку една година.

Тоа го предвидува Законот за пратениците. Груевски, кој има ефективна пресуда, избега во октомври минатата година во Унгарија, каде што доби политички азил.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO