Добро, бе, Каракачанов, Гоце Делчев бил Бугарин, па тоа не е спорно, сите знаеме дека бил Бугарин.

Што друго можел да биде!?

Б’лгарин на чијато револуционна дејност, ние Македонците се поклоњаваме и ја смјатаме за една од важните основи на нашата историческа легитимација!
Мисла че това би била една подходјашча формуљација.


Какво оште искате!?


Што се отнасја до мен мога да кажа че и Антонијо е Б’лгарин, и други хора при нас са Б´лгари, обаче какво от това, като историјата не ги бележи и не ги иска, освен както обикновени глупаци. Това не значи че и Македонците си њамаме глупаци. 


Имаме си ги колкуто искаш.


Испраштам ти топли поздравлениа от Скопие.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO