Американскиот претседател Доналд Трамп соопшти дека САД потпишале уште еден дел до договорот за имиграција и безбедност со Мексико кој треба да биде ратификуван од пратениците во земјата.

Тој не посочи детали за договорот, но се закани со воведување на тарифи доколку Мексико не го усвои планот.

„Ние не очекуваме проблем со гласањето, но доколку од било која причина не биде одобрен, тарифите ќе бидат вратени“, пишува Трамп на Твитер.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO