Руската полиција подигна обвиненија за обид за продажба на големо количество наркотици против истражувачкиот новинар Иван Голунов, соопшти АФП.

„Иван Голунов е обвинет за обид за продажба на кокаин и метадон“, изјави неговиот адвокат Павел Чиков и го објави полицискиот документ во кој се наведени обвиненијата против новинарот од новинарскиот сајт Медуза.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO