Поранешниот американски претседател Барак и сопругата Мишел Обама потпишаа договор за подкаст на интернет, објави ББС. Корисниците на стриминг услугата Spotifi ќе можат да го слушнат семејното предаване на Обама.

Според компанијата „Обама“, која ќе произведува подкасти, договорот е „за неколку години“.

Претседателот и неговата сопруга минатата година ја основаа компанијата за производство на филмови, сериски публикации и документарци за Netflix платформа за видео скрининг.

Семејството Обама соопшти, зека договорот за радиопрограмите ќе им даде возможност да „ја прошират темата на разговори“.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO