Поранешниот дефанзивец на Милан Паоло Малдини наскоро ќе стане нов технички директор на клубот, соопшти Gazzetta dello Sport. 50-годишниот Малдини досега беше директор за стратешки развој на „росонерите“.

Неодамна медиумите пишуваа дека извршниот директор Иван Газидис сака Малдини да носи повеќе одговорност и да има дополнителни обврски. Поранешниот дефанзивец е воспитаник на Милан и ја спроведе целата кариера во клубот – од 1984 до 2009 година Со својот тим тој ја освои титулата во првенството седум пати, пет пати го освои Купот на Италија и Лигата на шампионите, Суперкупот на УЕФА и Суперкупот на Италија.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO