Реал Мадрид постигна конечен договор со Челзи за ѕвездата на англискиот тим Еден Азар, соопшти Sunday Times.

Според изданието, шпанскиот гигант ќе им плати на лондончани 110 милиони евра, а како бонуси во зависност од претставувањето на Азар, Челзи може да добие дополнително до 15 милиони евра.

Договорот на 28-годишниот плејмејкер со клубот од „Стемфорд Бриџ“ истекуваше следното лето и откако Азар категорично одби да го продолжи, Челзи беше принуден да се раздели со својата ѕвезда.

Белгиецот премина во Челзи во текот на летото на 2012 година од Лил за 35 милиони евра. Оваа сезона учествуваше во 37 натпревари од Премиер лигата, во кои стана автор на 16 гола и 15 асистенции.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO