Холандскиот репрезентативец Стивен Бергвајн е посакуван од Интер Милано, кој е подготвен да му понуди 40 милиони евра на ПСВ Ајндховен, соопштија италијанските медиуми. Клубот од Апенините одамна ги следи настапите на 21-годишното крило и желбата да биде привлечен останува и по доаѓањето на новиот тренер Антонио Конте.

Агентот на Бергвајн веќе се сретнал со претставници на Интер. Договор не е постигнат, но италијанскиот клуб ја продолжува со својата акција да го привлече младиот фудбалер, која исто така е трансферна цел за Манчестер Јунајтед и Тотенхем.

Во текот на изминатата сезона Бергвајн постигна 14 гола во 33 натпревари. ПСВ заврши на второто место со три поени помалку од Ајакс. Бергвајн има пет натпревари за холандската репрезентација.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO