Нов директор на Агенцијата за Разузнавање е Ерол Муслиу-соопшти Претседателот Стево Пендаровски. Муслиу ја превзема функцијата денеска и доаѓа на местото на досегашниот директор Зоран Иванов, кој ја извршуваше оваа функција од  27.03.2017.

Ерол Муслиу завршил Факултет за безбедност  по дипломирањето веднаш бил вработен во 1994 година во Дирекцијата за безбедност и контраразузнавање .

Со формирањето на Агенцијата за разузнавање, тој преминува да работи како разузнавач. Според Пендаровски, иднатата недела ќе биде формиран и Советот за безбедност.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO