Возачите од денеска ќе купуват поскап бензин на бензинските пумпи откако производителите на нафата на светскиот пазар ја зголемија цената. На бензинските на Макпетрол бензините поскапеа за еден денар, а дизелот за два денари.

Ultra 95+ Economy ќе се точи за 72 денари за литар, а Ultra 100 Race Pro ќе се продава по цена од 74 денари за литар. Ultra Diesel Green Power од денеска чини 66 денари за литар додека Ultra Diesel Bio Power се ќе се продава по цена од 67 денари за литар.


Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO