Ајфеловата кула е евакуирана откако беше забележан човек како се качува на неа. Властите ги советуваат луѓето да ги одложат своите посети до понатамошно известување.

Според корисниците на „Твитер“, полицијата пристигнала на местото на настанот и преговарала со него. Областа во близина на Ајфеловата кула во моментов се расчистува од страна на полицијата.

Според извештаите на медиумите, кога лицето било забележано, тој веќе бил на вториот кат на кулата на надморска височина од околу 149 метри.

Ајфеловата кула, која се смета за главен симбол на францускиот главен град, ја посетуваат неколку милиони луѓе годишно.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO