Ајфеловата кула е евакуирана откако беше забележан човек како се качува на неа. Властите ги советуваат луѓето да ги одложат своите посети до понатамошно известување.

Според корисниците на „Твитер“, полицијата пристигнала на местото на настанот и преговарала со него. Областа во близина на Ајфеловата кула во моментов се расчистува од страна на полицијата.

Според извештаите на медиумите, кога лицето било забележано, тој веќе бил на вториот кат на кулата на надморска височина од околу 149 метри.

Ајфеловата кула, која се смета за главен симбол на францускиот главен град, ја посетуваат неколку милиони луѓе годишно.

loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO