Рускиот претседател Владимир Путин на разговорите во Сочи со американскиот државен секретар Мајк Помпео изјави дека сака повторно да воспостави „целосни односи со САД“ и покрај многубројните точки на несоглсаување меѓу двете земји.

„Имам впечаток дека претседателот на САД е за обновување на контактите меѓу Русија и САД. Од наша страна ние повеќе пати сме рекле дека сакаме повторно да воспоставиме целосни односи“, рече Путин, кој го поздрави, како што рече, „позитивниот извештај’ на специјалниот американски советник Роберт Мулер во врска со тоа дали имало дослух меѓу Трамп и Москва за време на претседателската кампања во САД.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO