Рускиот претседател Владимир Путин денеска во Сочи ќе разговара со неговиот австриски колега Александар ван дер Белен, соопшти Кремљ.

Двајцата лидери се очекува да разговараат за билатералните односи во различни области и за нивната иднина, како и за глобални и регионални прашања. Путин и Ван дер Белен исто така ќе учествуваат на основачкиот состанок на билатералниот јавен форум наречен „Сочи дијалог“, кој се формира на иницијатива на претседателите на двете земји, со цел зајакнување на врските на граѓанските општества.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO