Рускиот претседател Владимир Путин денеска во Сочи ќе разговара со неговиот австриски колега Александар ван дер Белен, соопшти Кремљ.

Двајцата лидери се очекува да разговараат за билатералните односи во различни области и за нивната иднина, како и за глобални и регионални прашања. Путин и Ван дер Белен исто така ќе учествуваат на основачкиот состанок на билатералниот јавен форум наречен „Сочи дијалог“, кој се формира на иницијатива на претседателите на двете земји, со цел зајакнување на врските на граѓанските општества.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO