Иранскиот Врховен лидер ајатолахот Али Хамнеи изјави дека нема да има војна со САД. Според него, мерењето на силите меѓу Техеран и Вашингтон повеќе е начин да се тестира решителноста на секој од нив отколку да има воен судир. „Тие не сакаат војна, тие знаат дека тоа нема да биде во нивна корист“, оценува Хамнеи. Американскиот претседател Доналд Трамп вчера ги отфрли тврдењата дека САД планираат воен конфликт со Иран. САД неодамна ги зајакнаа економски санкции врз Техеран за нуклеарното прашање, како и своето воено присуство во Заливот, наведувајќи ги како причина иранските закани.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO