Претседателот на Националниот демократски институт од Вашингтон Дерек Мичел престојува во посета на Собранието на Република Северна Македонија.

Предвидено е тој да има средба со потпретседателот на Собранието, Весел Мемеди и генералната секретарка, Цветанка Иванова.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO