Францускиот претседател Емануел Макрон и премиерката на Нов Зеланд, Џесинда Ардер ќе бидат домаќини на состанокот во Париз кој има за цел елиминирање на прикажувањето на актите на насилен екстремизам и тероризам на интернет.

Ардер изјави дека таа и Макрон ќе побараат од светските лидери и раководители на технолошките компании да се согласат со заклетвата наречена „Крајстчрч апел“, наречена по градот во Нов Зеланд, каде што десетици луѓе беа убиени во нападите врз тамошните џамии.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO