Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски изјави дека документите за распишување на потерницата по поранешниот премиер Никола Груевски за настаните од 27 април се доставени до Интерпол и очекува потерницата да биде објавена.

Интерпол се уште врши некакви испитувања. Според него, потерницата што е испратена ги исполнува критериумите за да биде објавена.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO