Во Атлетико Мадрид очекуваат Антоан Гризман да го напушти тимот во текот на летото и да се присоедини кон Барселона, соопшти Cadena SER. Според извори на радиото, оваа седмица ќе се спроведе средба меѓу Гризман и претставници на клубот.

Менаџерот на Атлетико Мадрид сака напаѓачот сам да ги информира за неговата желба да го облече дресот на Барселона. Неодамна стана јасно дека по елиминацијата на од Лигата на шампионите Каталонците ќе направат нов обид да го привлечат 28-годишниот Французин. Тој и дефанзивецот на Ајакс Матејс де Лихт се главните трансферни цели на Барса за ова лето. Гризман беше готвен за трансфер во Барселона и минатата година, но на крајот одлучи да остане во Атлетико.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO