Потпретседателот на Бугарскиот Културен Клуб Скопје-БККС Мирослав Ризински во интервју са Воениот телевизиски канал во Република Бугарија ги коментираше неодамнешните претседателски избори во Република Северна Македонија.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO