Меган Маркл, војвотката на Сасекс, вчера на свет донесе момче. Веста ја потврди нејзиниот сопруг, принцот Хари. Тој рече дека двајцата се „апсолутно воодушевени” и и се заблагодари на јавноста за поддршката за време на бременоста на Меган. Таткото додаде рече дека Меган и бебето се „неверојатно добро”.

Бакингамската палата соопшти дека бебето тежи 3 килограми и дека војводата присуствувал на породувањето. Војводата изјави дека сѐ уште размислувале за имињата на новороденчето.

Меган и Хари се венчаа лани на 19 мај, а нивното бебе ќе биде осмото правнуче на кралицата Елизабета втора.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO