Сопругата на новоизбраниот украински претседател Володимир Зеленски купила луксузен стан по поволни услови од бизнис тајкунот Олександар Буријак, јави Ројтерс. Олена Зеленска купила трособен стан на Крим во април 2013 година за околу 150 илјади евра.

Тоа значи дека таа за метар квадратен платила околу 1100 евра, а цените на пазарот во тој период изнесувале меѓу 3000 и 3500 евра. Ројтерс наведува дека не може да се утврди зошто станот бил продаден под пазарната цена. Зеленска го ставила имотот на продажба по цена од речиси 700 илјади евра.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO