Екипата на Реал Мадрид загуби на гостувањето на Рајо Валекано со 0: 1 во натпревар од 35-тото коло на Ла Лига, одигран на „Естадио де Вајекас“.

Тренерот на кралскиот клуб Зинедин Зидан направи осум промени во составот, кој заврши нерешено со Хетафе во текот на неделата, но тоа не им помогна на „белите“ да стигнат до нешто повеќе. Клучниот момент во дуелот дојде во 23-та минута, кога по консултација со вар, судијата на средбата досуди пенал во корист на домаќините кој Адријан Ембарда го реализираше. Играчите на Реал не успеаја да се вратат до крајот на натпреварот и го забележаа десеттиот пораз од почетокот на сезоната. Реал остана трет на табелата со 65 поени, додека Рајо Валекано излезе од дното на рангирањето и веќе е на 19. место со 31 бод, шест од спасувачката линија.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO