Новиот сингл на Тејлор Свифт „Ме!“ постави рекорд на сајтот за споделување на видео „ЈуТјуб“, соопштува „Контакт мјузик“. Песната била гледана 65,2 милиони пати во текот на првите 24 часа од нејзиното пуштање.

Така пејачката и добитничка на Греми стана првата жена соло исполнителка со најмногу гледања за едно деноноќие.

Тејлор Свифт успеа да ја надмине американската поп-ѕвезда Ариана Гранде, чие видео „Thank U, Next“ привлече само 55 милиони гледања во првите 24 часа од неговото пуштање.

За споредба, неодамнешната хит песна на Свифт “ Look What You Made Me Do“ беше гледана едвај 43,2 милиони пати. 29-годишната русокоса пејачка веќе е една од најпопуларните изведувачи на платформата за видео споделување, „Јутјуб“, со над 33 милиони следбеници.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO