Силен оган избувна минатата ноќ во улицата Парк во францускиот град Версај, што е предградие на Париз, соопшти комесарот на градот, цитиран од Спутник. Во предградието е познатата палата Версај, која е една од поранешните резиденции на француските кралеви.

Според видеата што се појавија на социјалните мрежи, голем дел од чадот може да се види. Полицијата го расчисти периметарот околу пожарот и ги повика граѓаните да ја избегнат областа.

Пожарот започнал во автокуќа, соопшти локалната противпожарна бригада. Тие објавија во Твитер слики на улица, која е опкружена со дебел сив чад.

Вкупно 86 пожарникари и 24 автомобили се бореле во огнената борба.

Инцидентот се случил само 8 дена откако оган ја уништила светски познатата катедрала Нотр Дам.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO