Манфред Вебер, водечки конзервативен кандидат на изборите за Европскиот парламент следниот месец, ја започна својата кампања во Грција.

Вебер рече дека би сакал да види дека Велика Британија останува дел од еврозоната. Тоj ги предупреди популистичките партии во Европа дека нема да имаат простор во најголемиот политички блок во ЕУ, додека не ја споделат својата визија за „интегрирана и поамбициозна Европа“.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO