Српскиот претседател Александар Вучиќ соопшти, дека за десет дена ќе биде отворен јужниот крак на Коридорот 10: „Би сакал да учествувам на отворањето на јужниот крак на Коридорот 10. За десетина дена ќе можете да патувате кон Скопје, Солун, Атина без ниту еден метар кој не е автопат. Тоа е голема вест“, рече Вучиќ од Пекинг.

Србија сака целосна соработка со Кина: „Во Европа, кога ќе ја спомнете Кина, сите нешто се правдаат. Јас не се правдам. За разлика од оние кои секојдневно ни порачуваат: „Не ви е место во Европа или не ве сакаме“, Кинезите ни велат: „Ние со вас сакаме“. И ние сакаме“, додаде уште Вучиќ. Тоj рече, дека Кина не го загрозува суверенитетот и интегритетот на Србија.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO