Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов изрази благодарност до граѓаните за опомената што им ја пратиле:

“По изборите ќе се утврдува индивидуално одговорноста на секој поединечно во рамки на институциите што ги предводи. За нас во овој момент фокусот е на претседателските избори и ги повикувам граѓаните што помасовно да излезат, ако не биле задоволни од владеењето на СДСМ, не треба да ја казниме нашата држава и да ја вратиме децении и децении наназад”, рече Шилегов.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO