Сопственикот на компаниите „Сектор секјурити“ и „Житопродукт“ Славиша Круниќ беше убиен синоќа во близина на куќата на неговото семејството во Бања Лука.
Како што соопшти полицијата на Република Српска, во престрелката во Гламочани по 22:30 часот, биле убиени три лица, а еден се здобил со тешки телесни повреди од прострелни рани.

Освен Круниќ е убиен и еден од неговата „придружба“, како и еден од напаѓачите. Според полицијата ранениот исто така бил „придружник“ на бизнисменот.

Истрагата е во тек.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO