Под раководството на Британците, формиран е центар за спречување на т.н. руско влијание, за кое британската влада добила 6 милиони фунти.

Ова го изјави претседателот на претседателството на БиХ, Милорад Додик

„Има една филијала во Тирана и една во Подгорица. Тие ги идентификуваат луѓето од владини и невладини организации, луѓето во институциите и, колку што знам, има над 300 луѓе кои го шират руското влијание. Веројатно и јас се наоѓам на тој списокʺ, изјави Додик за телевизискиот канал“Хепи“.

Според него, во Република Српска, Русија има позитивна политика и не е против актуелната американска политика, туку против нејзиното наметнување и нејзино мешање во внатрешните работи.

„Не е невообичаено хрватската разузнавачка служба да дејствува во БиХ, како и германската, британската и американската“, рече Додик.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO