Владејачката партија СДСМ ги отфрла наводите на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој денеска рече декадека премиерот Зоран Заев подготвувал сценарио со кое доколку нема цензус на изборите за претседател на државата во вториот круг, тој да се избере во Собранието за што неопходни се уставни измени, соопштиха од СДСМ: “Сценарија има само во главите на Мицкоски и Груевски и поразот на овие претседателки избори ќе биде пораз на нивните мрачни сценарија и на сите обиди да го закочат напредокот на земјата”.

Мицкоски на прес конференцијата повика и на масовна излезност на претседателските избори в недела.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO