Владејачката партија СДСМ ги отфрла наводите на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој денеска рече декадека премиерот Зоран Заев подготвувал сценарио со кое доколку нема цензус на изборите за претседател на државата во вториот круг, тој да се избере во Собранието за што неопходни се уставни измени, соопштиха од СДСМ: “Сценарија има само во главите на Мицкоски и Груевски и поразот на овие претседателки избори ќе биде пораз на нивните мрачни сценарија и на сите обиди да го закочат напредокот на земјата”.

Мицкоски на прес конференцијата повика и на масовна излезност на претседателските избори в недела.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO