Украинскиот претседателски кандидат Володимир Зеленски вети дека, доколку биде избран, ќе одржи референдум за тоа дали Киев треба да влезе во НАТО. Комичарот Зеленски кој, според анкетите, пред вториот круг од изборите има голема предност пред сегашниот претседател Петро Порошенко рече дека „Украина јасно го избра својот пат кон Европа“.

„Очигледно дека НАТО значи сигурност, но јас сакам да ја обединам земјата“, изјави тој, наведувајќи дека секојдневно ќе им кажува на источните региони на Украина дека „НАТО не е ѕвер кој ќе ги голтне“.

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO