Статус на Мирјана Најчевска:

Не знам што да кажам. Или мислат дека се обраќаат на златни рипки со меморија од три минути или самите се златни рипки со меморија од три минути.

Па добро бре четири години акавме по улици за да ве тргнеме од власт и да донесеме промена затоа што ја направивте државата легло на криминал и неправда.

И во моментот кога ве тргнавте вие излеговте на улица со барање за правда.

Ја барате онаа правда која ја згазивте во изминатите 11 години на ваше владеење или онаа која одбивавте да ја препознаете кога бвте властодржци или станува збор за некоја друга правда која нема врска со криминалите направени во текот на тие 11 години?”

ИНФО ЗА КОВИД-19 ВНИМАНИЕ! НЕ ШИРЕТЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ! Драги сонародници, да не дозволиме коронавирусот да владее со нашите животи! Заштитете ги старите лица, избегнувајте ги социјалните контакти, мијте ги рацете, не паничете! Животот продолжува по коронавиросот!
loading...
Бесплатно преземање на содржини од Татковина е дозволено само во непосреден договор со редакцијата на Татковина, односно со одговорниот уредник. - дозволено е да се преземе најмногу 25 % од содржината на текстот – на крајот од преземениот текст, треба да се објави реченицата „Целиот текст прочитајте го тука“, а со зборот „тука“ да се поврзе (објави) линк до оригиналниот текст во Татковина. Секое целосно превземање ќе резултира со издадена фактура на име КОРИСТЕЊЕ НА СОДРЖИНА ОД ПОРТАЛОТ ТАТКОВИНА во износ од 10 000 денари. За прекршувања на овие услови, Татковина го овластува својот правен застапник да презема законски мерки спрема прекршителите.
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO