Претседателот на Косово Хашим Тачи престојува во Брисел каде што ќе се состане со претседателот на Европскиот Совет Доналд Туск и со комесарот за проширување Јоханес Хан, соопшти неговиот кабинет. Тачи ќе побара од лидерите на ЕУ да ја продолжат поддршката за што побрзо остварување на либерализацијата на визите за граѓаните на Косово.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO