Наоми Кемпбел ја прекинала нејзината 4-месечна врска со Лиам Пејн, соопштува „Дејли мејл“. 48-годишниот супермодел го напуштила 25-годишниот пејач затоа што и „досадило“ и одлучила да не вложува напори да ја задржи нивната врска.

Според блиски на Наоми, тие „ќе останеле пријатели“ и немло „лоши чувства“ меѓу нив.

Гласини за романтична врска меѓу двајцата започнаа кога Наоми и Лиам заедно ја прославија Новата година во Гана. Од тогаш, озборувачки сајтови соопштуваа дека двојката преживува „неверојатна романса“ меѓу Лондон и Њујорк.

Но, според блиски на Наоми, на неа многу брзо и станува досадно со нејзините врски, и не е изненадување што романсата завршила толку брзо.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO