Израелски вселенски брод без екипаж не успеаа да слета на Месечната како што било планирано. За време на слетувањето неколку пати бил изгубен контакт со модулот по што тој се распарчил на површината на Месечината, јавуваат израелските медиуми. Премиерот Бенјамин Нетанјаху кој го следеше слетувањето, најави дека Израел ќе продолжи да се обидува да спушти вселенски брод на Месечината.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO