Денешниот самит на Иницијативата 16+1, односно на земјите од централна и источна Европа и Кина е организиран во два дела, политички собир и економски форум. Во рамките на самитот премиерите на земјите од централна и источна европа синоќа имаа средби со кинескиот премиер Ли Кечијанг.

loading...
Сподели на социјалните мрежи
  • gplus

TATKOVINA.INFO